Pojęcia na literę B:
Bajt – skrót B. Jeden bajt składa się z ośmiu bitów. W celu uniknięcia pomyłek, jednostkę składającą się z 8 bitów nazywa się również oktetem. Ilość zgromadzonych danych oraz wielkość pamięci RAM podawane są zazwyczaj w wielokrotnościach bajtów np. kB, MB, GB, TB, PB.
Bit – skrót b. Bit to najmniejsza jednostka informacji. Może przyjąć postać jedynki lub zera. 8 bitów tworzy oktet nazywany bajtem.
bps, b/s – ang. bit per second – bitów na sekundę. Określa szybkość transmisji cyfrowej między urządzeniami. Zazwyczaj stosuje się wielokrotność bitu na sekundę np. kb/s (kilobit na sekundę), Mb/s (megabit na sekundę), Gb/s (gigabit na sekundę).
Brama sieciowa – w sieci TCP/IP brama sieciowa określa router za pośrednictwem którego komputery z sieci lokalnej komunikują się z komputerami w innych sieciach. Urządzenie bez skonfigurowanego adresu bramy domyślnej może komunikować się tylko z urządzeniami w tej samej sieci lokalnej.
Bridge – urządzenia łączące dwa lub więcej segmentów sieci lokalnej. Bridge (most) umożliwia połączenie sieci nawet, gdy różnią one topologią, czy okablowaniem.
BTS – Base Transceiver Station – jest to stacja odbiorczo-nadawcza w sieciach komórkowych (GSM). BTS umożliwia połączenie telefonu komórkowego z siecią telekomunikacyjną dostawcy usług. Sygnał telekomunikacyjny zazwyczaj dostarcza się do BTSu za pomocą światłowodów lub radiolinii.
Broadcast – komunikacja w trybie broadcast polega na wysłaniu pakietu, który powinien być odebrany przez wszystkie urządzenia znajdujące się danej podsieci. Dzięki komunikacji broadcast możliwe jest ustalenie adresu MAC na podstawie adresu IP.