Asus RT-AXE7800 już dostępny

Firma Asus ogłosiła wprowadzenie na rynek urządzenia RT-AXE7800. Router Asus RT-AXE7800 to trójzakresowy router pracujący w standardzie Wi-Fi 6E i oferujący przepustowość (teoretyczną) do 7800Mb/s. Router oprócz pasam 2.4GHz i 5GHz wykorzystuje również pasmo 6GHz co czyni go odporniejszym na zakłócenia.

Lagi w grach? Sprawdź routery dla graczy!

Szybkie Wi-Fi 6E

Dzięki zastosowaniu technologii Wi-Fi 6E, router doskonale sprawdzi się w miejscach gdzie jednocześnie do sieci Wi-Fi podłączone jest wiele urządzeń. Wi-Fi 6E posiada do siedmiu dodatkowych kanałów o wysokiej szybkości 160 MHz, umożliwiających gigabitowe prędkości i stabilne połączenie. Nowy standard znacznie zwiększa przepustowość sieci, jednocześnie zmniejszając obciążenie sieci oraz zapewniając wyższą wydajność dla każdego urządzenia pracującego w standardzie WiFi 6E.

ASUS RT-AXE7800 posiada czterordzeniowy, 64-bitowy procesorem Broadcom 1,7 GHz, który pozwala na osiągniecie wysokich przepustowości transmisji danych. Dodatkowo router jest w pełni kompatybilny z ASUS AiMesh. Użytkownicy mogą łatwo rozszerzyć swoją sieć bezprzewodową za pomocą routerów zgodnych z AiMesh i cieszyć się wydajną, elastyczną i bezproblemową siecią WiFi w całym domu.

Bezpieczne korzystanie z sieci w Asus RT-AXE7800

Funkcja ASUS Safe Browsing dostępna w RT-AXE7800 pomaga blokować niepożądane treści za jednym kliknięciem — bez dodatkowych aplikacji. Zastosowanie filtrowania treści opartego o protokół DNS nie wpłynie na wydajność routera. W ten sposób można filtrować treści dla dorosłych z wyników wyszukiwania, aby chronić dzieci w Internecie.

Firma Asus bezpłatnie udostępnia dożywotnią subskrypcję AiProtection Pro firmy Trend Micro™, która zapewnia ochronę sieci klasy komercyjnej z automatycznymi, regularnie aktualizowanymi sygnaturami bezpieczeństwa w celu ochrony urządzeń i danych osobowych przed zagrożeniami internetowymi.

Gdy użytkownicy są poza domem, aplikacja mobilna ASUS Instant Guard zapewnia bezpieczny dostęp do Internetu, dzięki technologii szyfrowanego tunelu VPN. Aplikacja pozwala na łatwe udostępnianie bezpiecznego połączenia sieciowego za pośrednictwem adresu URL.

Wbudowany serwer VPN i klient VPN obsługują różne protokoły bezpieczeństwa, w tym OpenVPN i najnowszy WireGuard®. Dzięki VPN Fusion można również przypisać różne urządzenia do różnych tuneli VPN. Działa to nawet w przypadku urządzeń, które nie mogą uruchamiać oprogramowania VPN, takich jak inteligentne telewizory i konsole do gier. Połączenia VPN można konfigurować i zarządzać nimi za pomocą łatwej w użyciu aplikacji mobilnej ASUS Router lub za pomocą przeglądarki internetowej.

Ochrona rodzicielska

Router pozwala uzyskać wgląd w aktywność online swoich dzieci i dostosować ustawienia dla różnych grup wiekowych. Ponadto Asus RT-AXE7800 pozwala elastycznie planować dostęp do Internetu za pomocą jednego kliknięcia lub przyznać dodatkowy czas online dla dzieci.

Specyfikacja Asus RT-AXE7800

Ilość anten:6
Obsługiwane pasma:2.4 GHz, 5 GHz & 6 GHz
Obsługiwane standardy Wi-Fi:802.11b
802.11g
802.11n
802.11ac
802.11ax (2.4 GHz)
802.11ax (5 GHz)
802.11ax (6 GHz)
Obsługiwane protokoły IP:IPv4, IPv6
RAM512 MB DDR4
Pamięć Flash256 MB
Interfejsy1 x 2.5 Gbps WAN/LAN
1 x 1 Gbps WAN/LAN
3 x 1 Gbps LAN
1 x USB 3.2 Gen 1 port

źródło: asus.com

Lagi w grach? Sprawdź routery dla graczy!

Podobne wpisy

TP-link EasyMesh

Zaktualizuj router TP-Link i zwiększ zasięg Wi-Fi

Firma TP-Link wydała aktualizację oprogramowania dla kilkudziesięciu routerów oraz wzmacniaczy sygnału, dzięki której będą obsługiwały standard EasyMesh. Na liście już zaktualizowanych urządzeń znalazły się najpopularniejsze modele producenta, takie jak Archer…

Czytaj dalej

TP-Link EAP650 Wall

Firma TP-Link wprowadziła do oferty nowy access pointy z serii Omada. TP-Link EAP650-Wall pozwoli zbudować sieć na dużej powierzchni, gdzie z połączenia bezprzewodowego korzysta jednocześnie wielu użytkowników. Dodatkowym atutem urządzeń…

Czytaj dalej

TP-Link EX220 – router dla dostawców Internetu

TP-Link wprowadził do swojej oferty router EX220 z Wi-Fi 6, który został stworzony z myślą o dostawcach Internetu. EX220 zawiera szereg przydatnych, z punktu widzenia operatorów funkcji, np. zarządzanie za…

Czytaj dalej