TP-Link EAP650 Wall

Firma TP-Link wprowadziła do oferty nowy access pointy z serii Omada. TP-Link EAP650-Wall pozwoli zbudować sieć na dużej powierzchni, gdzie z połączenia bezprzewodowego korzysta jednocześnie wielu użytkowników. Dodatkowym atutem urządzeń serii Omada jest możliwość integracji z platformą Omada SDN i zarządzanie urządzeniami przez chmurę. Platforma Omada SDN pozwala w prosty sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN w tym punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych za pomocą jednego interfejsu. 

Słaby sygnał Wi-Fi? Sprawdź wzmacniacze sygnału!

Wi-Fi

EAP650-Wall działa w standardzie WiFi 6, dzięki czemu bez najmniejszych problemów poradzi sobie w bardzo obciążonych środowiskach, np. hotelach, w salach konferencyjnych czy też wykładowych. Dodatkowo kompaktowy i elegancki design produktu sprawi, że nie będzie ściągał na siebie uwagi.

Zastosowana technologia

W punkcie dostępowym zastosowano szereg technologii wspomagajacych pracę WiFi, takich jak np. MU-MIMO, która pozwala na komunikację z wieloma urządzeniami jednocześnie. Natomiast technologia OFDMA sprawia, że w środowiskach z dużym ruchem danych access pointy mogą osiągać nawet czterokrotnie większą przepustowość niż te, które pracują w standardzie Wi-Fi 5 (802.11ac). Urządzenie gwarantuje także płynny roaming, dzięki któremu, nawet gdy użytkownicy zmieniają lokalizację, transmisje wideo i trwające połączenia głosowe nie są przerywane. Z kolei Beamforming (technologia kształtowania wiązki) sprawia, że połączenie z urządzeniami jest stabilne, nawet w bardzo wymagających warunkach.

Band Steering pozwala automatycznie przełączać się klientom Wi-Fi na mniej obciążony zakres, pod warunkiem, że utworzymy w obu zakresach identycznie nazwane (SSID) sieci o tych samych zabezpieczeniach. Funkcja Airtime Fairness przydziela priorytet aktywniejszym użytkowników sieci, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Dzięki temu starsze urządzenia połączone z punktem dostępowym nie powodują zmniejszenia prędkości sieci. Technologia Load Balance natomiast inteligentnie równoważy obciążenie pasm, dzięki czemu ich wykorzystanie jest bardziej efektywne.

Bezpieczeństwo TP-Link EAP650

EAP650-Wall pozwala na stworzenie aż 16 niezależnych sieci WiFi (SSID) z możliwością autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez Facebooka albo SMS oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu lub voucherów. Znacząco zwiększa to, razem z szyfrowaniem WPA3-Enterpreise, bezpieczeństwo całej sieci i wrażliwych danych. Każdy z punktów dostępowych może jednocześnie obsługiwać do 250 podłączonych urządzeń klienckich.

Połączenie kablowe

Produkt wyposażono w dwa gigabitowe porty Ethernet. Urządzenie jest zasilane poprzez PoE w standardzie IEE 802.3at/af, co oznacza że zasilamy je tym samym kablem, którym przesyłamy dane. Takie rozwiązanie pozwala znacząco ograniczyć koszty wdrożenia poprzez eliminację zbędnego okablowania.

Specyfikacja TP-Link EAP650

Interfejsy2 porty 1Gb/s
Anteny2,4 GHz: 2×3 dBi
5 GHz: 2×5 dBi
ZasilaniePoE 802.3af/at
Wi-Fi2,4 GHz i 5 GHz
w standardzie IEEE 802.11ax/ac/n/g/b/a (Wi-Fi 6)
Wymiary86 × 86 × 42,6 mm
Funkcje transmisji bezprzewodowej• 16 SSID(do 8 SSID na każdym paśmie)
• Wyłączanie sieci bezprzewodowej
• Automatyczny wybór kanału
• Kontrola mocy transmisji
• QoS (WMM)
• Płynny roaming§
• Beamforming
• Limit prędkości
• Równoważenie obciążenia pasma
• Airtime Fairness
• Sterowanie pasmem
• Harmonogram restartu
• Harmonogram sieci bezprzewodowej
• RADIUS Accounting
• Autoryzacja MAC
• Statystyki sieci bezprzewodowej
• Statyczne IP, Dynamiczne IP
Dostęp do chmuryTak (poprzez kontroler OC300, OC200, kontroler programowy Omada lub kontroler Omada oparty na Chmurze)
Zarządzanie przez przeglądarkęTAK
Zarządzanie VLANTAK
Wyłącznik diodTAK

źródło: https://www.tp-link.com/pl/

Szybkie WiFi w całym domu - sprawdź routery mesh

Podobne wpisy

TP-link EasyMesh

Zaktualizuj router TP-Link i zwiększ zasięg Wi-Fi

Firma TP-Link wydała aktualizację oprogramowania dla kilkudziesięciu routerów oraz wzmacniaczy sygnału, dzięki której będą obsługiwały standard EasyMesh. Na liście już zaktualizowanych urządzeń znalazły się najpopularniejsze modele producenta, takie jak Archer…

Czytaj dalej
ASUS RT-AXE7800

Asus RT-AXE7800 już dostępny

Firma Asus ogłosiła wprowadzenie na rynek urządzenia RT-AXE7800. Router Asus RT-AXE7800 to trójzakresowy router pracujący w standardzie Wi-Fi 6E i oferujący przepustowość (teoretyczną) do 7800Mb/s. Router oprócz pasam 2.4GHz i…

Czytaj dalej

TP-Link EX220 – router dla dostawców Internetu

TP-Link wprowadził do swojej oferty router EX220 z Wi-Fi 6, który został stworzony z myślą o dostawcach Internetu. EX220 zawiera szereg przydatnych, z punktu widzenia operatorów funkcji, np. zarządzanie za…

Czytaj dalej