TP-Link EAP650 Wall

Firma TP-Link wprowadziła do oferty nowy access pointy z serii Omada. TP-Link EAP650-Wall pozwoli zbudować sieć na dużej powierzchni, gdzie z połączenia bezprzewodowego korzysta jednocześnie wielu użytkowników. Dodatkowym atutem urządzeń serii Omada jest możliwość integracji z platformą Omada SDN i zarządzanie urządzeniami przez chmurę. Platforma Omada SDN pozwala w prosty sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN w tym punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych za pomocą jednego interfejsu. 

Wi-Fi

EAP650-Wall działa w standardzie WiFi 6, dzięki czemu bez najmniejszych problemów poradzi sobie w bardzo obciążonych środowiskach, np. hotelach, w salach konferencyjnych czy też wykładowych. Dodatkowo kompaktowy i elegancki design produktu sprawi, że nie będzie ściągał na siebie uwagi.

Zastosowana technologia

W punkcie dostępowym zastosowano szereg technologii wspomagajacych pracę WiFi, takich jak np. MU-MIMO, która pozwala na komunikację z wieloma urządzeniami jednocześnie. Natomiast technologia OFDMA sprawia, że w środowiskach z dużym ruchem danych access pointy mogą osiągać nawet czterokrotnie większą przepustowość niż te, które pracują w standardzie Wi-Fi 5 (802.11ac). Urządzenie gwarantuje także płynny roaming, dzięki któremu, nawet gdy użytkownicy zmieniają lokalizację, transmisje wideo i trwające połączenia głosowe nie są przerywane. Z kolei Beamforming (technologia kształtowania wiązki) sprawia, że połączenie z urządzeniami jest stabilne, nawet w bardzo wymagających warunkach.

Band Steering pozwala automatycznie przełączać się klientom Wi-Fi na mniej obciążony zakres, pod warunkiem, że utworzymy w obu zakresach identycznie nazwane (SSID) sieci o tych samych zabezpieczeniach. Funkcja Airtime Fairness przydziela priorytet aktywniejszym użytkowników sieci, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Dzięki temu starsze urządzenia połączone z punktem dostępowym nie powodują zmniejszenia prędkości sieci. Technologia Load Balance natomiast inteligentnie równoważy obciążenie pasm, dzięki czemu ich wykorzystanie jest bardziej efektywne.

Bezpieczeństwo TP-Link EAP650

EAP650-Wall pozwala na stworzenie aż 16 niezależnych sieci WiFi (SSID) z możliwością autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez Facebooka albo SMS oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu lub voucherów. Znacząco zwiększa to, razem z szyfrowaniem WPA3-Enterpreise, bezpieczeństwo całej sieci i wrażliwych danych. Każdy z punktów dostępowych może jednocześnie obsługiwać do 250 podłączonych urządzeń klienckich.

Połączenie kablowe

Produkt wyposażono w dwa gigabitowe porty Ethernet. Urządzenie jest zasilane poprzez PoE w standardzie IEE 802.3at/af, co oznacza że zasilamy je tym samym kablem, którym przesyłamy dane. Takie rozwiązanie pozwala znacząco ograniczyć koszty wdrożenia poprzez eliminację zbędnego okablowania.

Specyfikacja TP-Link EAP650

Interfejsy2 porty 1Gb/s
Anteny2,4 GHz: 2×3 dBi
5 GHz: 2×5 dBi
ZasilaniePoE 802.3af/at
Wi-Fi2,4 GHz i 5 GHz
w standardzie IEEE 802.11ax/ac/n/g/b/a (Wi-Fi 6)
Wymiary86 × 86 × 42,6 mm
Funkcje transmisji bezprzewodowej• 16 SSID(do 8 SSID na każdym paśmie)
• Wyłączanie sieci bezprzewodowej
• Automatyczny wybór kanału
• Kontrola mocy transmisji
• QoS (WMM)
• Płynny roaming§
• Beamforming
• Limit prędkości
• Równoważenie obciążenia pasma
• Airtime Fairness
• Sterowanie pasmem
• Harmonogram restartu
• Harmonogram sieci bezprzewodowej
• RADIUS Accounting
• Autoryzacja MAC
• Statystyki sieci bezprzewodowej
• Statyczne IP, Dynamiczne IP
Dostęp do chmuryTak (poprzez kontroler OC300, OC200, kontroler programowy Omada lub kontroler Omada oparty na Chmurze)
Zarządzanie przez przeglądarkęTAK
Zarządzanie VLANTAK
Wyłącznik diodTAK

źródło: https://www.tp-link.com/pl/

Podobne wpisy

ASUS RT-AXE7800

Asus RT-AXE7800 już dostępny

Firma Asus ogłosiła wprowadzenie na rynek urządzenia RT-AXE7800. Router Asus RT-AXE7800 to trójzakresowy router pracujący w standardzie Wi-Fi 6E i oferujący przepustowość (teoretyczną) do 7800Mb/s. Router oprócz pasam 2.4GHz i…

Czytaj dalej

TP-Link EX220 – router dla dostawców Internetu

TP-Link wprowadził do swojej oferty router EX220 z Wi-Fi 6, który został stworzony z myślą o dostawcach Internetu. EX220 zawiera szereg przydatnych, z punktu widzenia operatorów funkcji, np. zarządzanie za…

Czytaj dalej
TP-Link RE705X

TP-Link RE705X – wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6

TP-LINK wprowadził do oferty swój najmocniejszy wzmacnia sygnału Wi-Fi (range extender). TP-LINK RE705X wyposażony jest w dwie anteny zewnętrzne, które umożliwiają bezproblemowe korzystanie z sieci w domach jednorodzinnych i większych…

Czytaj dalej