TP-Link RE705X – wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6

TP-LINK wprowadził do oferty swój najmocniejszy wzmacnia sygnału Wi-Fi (range extender). TP-LINK RE705X wyposażony jest w dwie anteny zewnętrzne, które umożliwiają bezproblemowe korzystanie z sieci w domach jednorodzinnych i większych mieszkaniach.

Lagi w grach? Sprawdź routery dla graczy!

RE705X obsługuje technologię Wi-Fi 6 (802.11ax), która zwiększa pojemność sieci i generuje mniejsze opóźnienie – w porównaniu do podobnych urządzeń pracujących w standardach Wi-Fi 5 (802.11ac) czy Wi-Fi 4 (802.11n). Wzmacniacz sygnału jest kompatybilny wstecznie ze standardami 802.11 a/b/g/n, co gwarantuje poprawne działanie ze wszystkimi routerami lub punktami dostępowymi dostępnymi na rynku.

TP-Link RE705X

Produkt pozwala w jednym czasie bez problemów i lagów grać online, stremować video w rozdzielczości 4K czy pobierać bardzo duże ilości danych. Wszystkie te obciążające sieć czynności możemy wykonywać jednocześnie dzięki przepustowości do 3000 Mb/s w dwóch pasmach (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz). Urządzenie posiada także możliwość pracy jako Access Point. Wystarczy podłączyć kabel Ethernet do portu i w prosty sposób zmienić swoje połączenie przewodowe w dwupasmowy punkt dostępowy z technologią 2×2 MIMO.

Urządzenie wyposażono również w funkcję TWT (Target Wake Time), która pozwala oszczędzić baterię w podłączonych do sieci urządzeniach mobilnych i smart. Ponadto RE705X oferuje Beamforming, czyli technologię kształtowania wiązki, OFDMA, która umożliwia transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie.

Dzięki TP-Link OneMesh™ można w prosty sposób tworzyć sieć Mesh bez konieczności wymiany urządzeń sieciowych. Wystarczy podłączyć wzmacniacz do routera OneMesh™, by uzyskać jedną nazwę sieci oraz automatyczne przełączanie się pomiędzy urządzeniami dostępowymi w czasie przemieszczania się po domu.

Szybkie WiFi w całym domu - sprawdź routery mesh

Podobne wpisy

TP-link EasyMesh

Zaktualizuj router TP-Link i zwiększ zasięg Wi-Fi

Firma TP-Link wydała aktualizację oprogramowania dla kilkudziesięciu routerów oraz wzmacniaczy sygnału, dzięki której będą obsługiwały standard EasyMesh. Na liście już zaktualizowanych urządzeń znalazły się najpopularniejsze modele producenta, takie jak Archer…

Czytaj dalej
ASUS RT-AXE7800

Asus RT-AXE7800 już dostępny

Firma Asus ogłosiła wprowadzenie na rynek urządzenia RT-AXE7800. Router Asus RT-AXE7800 to trójzakresowy router pracujący w standardzie Wi-Fi 6E i oferujący przepustowość (teoretyczną) do 7800Mb/s. Router oprócz pasam 2.4GHz i…

Czytaj dalej

TP-Link EAP650 Wall

Firma TP-Link wprowadziła do oferty nowy access pointy z serii Omada. TP-Link EAP650-Wall pozwoli zbudować sieć na dużej powierzchni, gdzie z połączenia bezprzewodowego korzysta jednocześnie wielu użytkowników. Dodatkowym atutem urządzeń…

Czytaj dalej