TP-Link RE705X – wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6

TP-LINK wprowadził do oferty swój najmocniejszy wzmacnia sygnału Wi-Fi (range extender). TP-LINK RE705X wyposażony jest w dwie anteny zewnętrzne, które umożliwiają bezproblemowe korzystanie z sieci w domach jednorodzinnych i większych mieszkaniach.

RE705X obsługuje technologię Wi-Fi 6 (802.11ax), która zwiększa pojemność sieci i generuje mniejsze opóźnienie – w porównaniu do podobnych urządzeń pracujących w standardach Wi-Fi 5 (802.11ac) czy Wi-Fi 4 (802.11n). Wzmacniacz sygnału jest kompatybilny wstecznie ze standardami 802.11 a/b/g/n, co gwarantuje poprawne działanie ze wszystkimi routerami lub punktami dostępowymi dostępnymi na rynku.

TP-Link RE705X

Produkt pozwala w jednym czasie bez problemów i lagów grać online, stremować video w rozdzielczości 4K czy pobierać bardzo duże ilości danych. Wszystkie te obciążające sieć czynności możemy wykonywać jednocześnie dzięki przepustowości do 3000 Mb/s w dwóch pasmach (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz). Urządzenie posiada także możliwość pracy jako Access Point. Wystarczy podłączyć kabel Ethernet do portu i w prosty sposób zmienić swoje połączenie przewodowe w dwupasmowy punkt dostępowy z technologią 2×2 MIMO.

Urządzenie wyposażono również w funkcję TWT (Target Wake Time), która pozwala oszczędzić baterię w podłączonych do sieci urządzeniach mobilnych i smart. Ponadto RE705X oferuje Beamforming, czyli technologię kształtowania wiązki, OFDMA, która umożliwia transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie.

Dzięki TP-Link OneMesh™ można w prosty sposób tworzyć sieć Mesh bez konieczności wymiany urządzeń sieciowych. Wystarczy podłączyć wzmacniacz do routera OneMesh™, by uzyskać jedną nazwę sieci oraz automatyczne przełączanie się pomiędzy urządzeniami dostępowymi w czasie przemieszczania się po domu.

Podobne wpisy

ASUS RT-AXE7800

Asus RT-AXE7800 już dostępny

Firma Asus ogłosiła wprowadzenie na rynek urządzenia RT-AXE7800. Router Asus RT-AXE7800 to trójzakresowy router pracujący w standardzie Wi-Fi 6E i oferujący przepustowość (teoretyczną) do 7800Mb/s. Router oprócz pasam 2.4GHz i…

Czytaj dalej

TP-Link EAP650 Wall

Firma TP-Link wprowadziła do oferty nowy access pointy z serii Omada. TP-Link EAP650-Wall pozwoli zbudować sieć na dużej powierzchni, gdzie z połączenia bezprzewodowego korzysta jednocześnie wielu użytkowników. Dodatkowym atutem urządzeń…

Czytaj dalej

TP-Link EX220 – router dla dostawców Internetu

TP-Link wprowadził do swojej oferty router EX220 z Wi-Fi 6, który został stworzony z myślą o dostawcach Internetu. EX220 zawiera szereg przydatnych, z punktu widzenia operatorów funkcji, np. zarządzanie za…

Czytaj dalej