Dasan – przekierowanie portów i DMZ

Przekierowanie portów to funkcja służąca do przekierowania pakietów przychodzących na określony port routera do urządzenia znajdującego się w sieci lokalnej. Domyślnie wszystkie pakiety odbierane są przez router. Jeśli chcesz przekierować ruch do innego urządzenia, wówczas powinieneś skorzystać z funkcji przekierowania portów lub DMZ. Przekierowanie portów ma zastosowanie tylko jeśli posiadasz publiczny adres IP. Jeśli nie posiadasz publicznego adresu IP, wówczas skontaktuj się z Twoim operatorem.

Słaby sygnał Wi-Fi? Sprawdź wzmacniacze sygnału!

Przekierowanie portów

 1. Zaloguj się do panelu zarządzania
 2. Przejdź do zakładki Firewall Setup – NAT
 3. Przejdź do sekcji Port Forwarding (przekierowanie portów) i uzupełnij formularz:
  • Protocol – wybierz protokół komunikacji np. TCP,UDP,GRE. Wybierając ALL przekierujesz ruch dla wszystkich dostępnych protokołów komunikacji.
  • Start Port Number – wprowadź numer portu dla połączenia przychodzącego z Internetu do routera. Możesz również przekierować zakres portów – wystarczy uzupełnić pole End Port Number.
  • Local IP Address – adres IP urządzenia w sieci lokalnej np. rejestratora kamer, dysku sieciowego, serwera www itp. Jeśli korzystasz z protokołu DHCP (automatycznego przydzielania adresów IP), wówczas adres IP możesz sprawdzić w zakładce Status – DHCP Lease.
  • Start Port Number (Local) numer portu w sieci lokalnej. Jeśli przekierowujesz zakres portów, wówczas powinieneś również uzupełnić End Port Number (Local).
 4. Zapisz formularz przyciskiem APPLY.
 5. Zapisz konfigurację routera w menu Save/Reboot.
Przekierowanie portów w Dasan
Przekierowanie portu 80 (http) w routerze (ONT) Dasan

DMZ

DMZ to funkcja służąca do przekierowania pakietów przychodzących na dowolny port routera do urządzenia znajdującego się w sieci lokalnej. Urządzenie na które planujesz przekierować ruch (użyć DMZ) powinno być na bieżąco aktualizowane oraz powinno mieć skonfigurowany firewall, ponieważ każdy użytkownik Internetu będzie mógł połączyć się z tym urządzeniem na dowolnym porcie.

 1. Zaloguj się do panelu zarządzania
 2. Przejdź do zakładki Firewall Setup – NAT
 3. Przejdź do sekcji DMZ i uzupełnij formularz:
  • DMZ: zaznacz Enabled
  • DMZ Host IP Address – adres IP urządzenia w sieci lokalnej np. rejestratora kamer, dysku sieciowego, serwera www itp.
 4. Zapisz formularz przyciskiem APPLY.
 5. Zapisz konfigurację routera w menu Save/Reboot.
Dmz w Dasan
Konfiguracja DMZ w ONT Dasan. Przekierowanie wszystkich pakietów do urządzenia z adresem IP 192.168.33.50

Zapisanie konfiguracji w Dasan

Zapis pełnej konfiguracji w routerach (ONT) Dasan możliwy jest poprzez wybranie opcji Save all configration, która dostępna jest w zakładce Save/Reboot.

Zapisanie konfiguracji w routerach Dasan
Zapisanie pełnej konfiguracji
Szybkie WiFi w całym domu - sprawdź routery mesh

Podobne wpisy

Instalacja urządzenia Dasan

Dasan instalacja ONT i oznaczenia na obudowie

Dasan to południowokoreańska firma specjalizująca się w sprzedaży i produkcji rozwiązaniach sieciowych dla operatorów telekomunikacyjnych na całym świecie. Dasan produkuje głównie rozwiązania FTTx (Fiber-to-the-x), xDSL, Wi-Fi, mobilne. W artykule znajdziesz…

Czytaj dalej

Konfiguracja routera ONT Dasan

Firma Dasan specjalizuje się w produkcji urządzeń sieciowych dla stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych. Konfiguracja urządzeń Dasan odbywa się za pomocą panelu zarządzania, który dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej….

Czytaj dalej