Konfiguracja routera ONT Dasan

Firma Dasan specjalizuje się w produkcji urządzeń sieciowych dla stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych. Konfiguracja urządzeń Dasan odbywa się za pomocą panelu zarządzania, który dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej. W tym artykule znajdziesz instrukcję konfiguracji routera, a właściwie ONT firmy Dasan. ONT (Optical Network Terminal) to jednostka abonencka służąca do odbioru sygnału optycznego (światłowodowego), która może być wyposażony w kilka portów Ethernet, Wi-Fi, porty FXS, port RF dla usługi telewizji.

Słaby sygnał Wi-Fi? Sprawdź wzmacniacze sygnału!

Logowanie do routera/ONT Dasan

Domyślnie panel zarządzania dostępny jest pod adresem: http://192.168.55.1. Wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową (np. Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge itd.) i przejść do strony: http://192.168.55.1

Login i hasło do panelu zarządzania powinno znajdować się na odwrocie routera (ONT) – na etykiecie pod napisem WEB Access.

Jeśli panel zarządzania nie uruchomi się, wówczas spróbuj zalogować się podając adres bramy sieciowej. Brak wyświetlenia strony logowania oznacza, że konfiguracja routera została zmieniona. W takim przypadku najlepiej skontaktuj się z Twoim dostawcą Internetu i poproś o dane logowania do routera (ONT).

Dasan - logowanie
Ekran logowania do panelu zarządzania Dasan

Konfiguracja Wi-Fi

Konfiguracja ustawień Wi-Fi w routerach (ONT) Dasan możliwa jest w zakładce Wi-Fi Setup – WiFi 2.4GHz Settings (dla pasma 2.4GHz) oraz w zakładce Wi-Fi Setup – WiFi 5GHz Settings (dla pasma 5GHz). Nazwę sieci możesz zmienić edytując pola SSID, natomiast hasło zmienisz poprzez edycję pola Pre-shared key. Po wprowadzeniu zmian, zapisz ustawienia Wi-Fi przyciskiem APPLY. Na koniec konieczne będzie pełne zapisanie konfiguracji w zakładce Save/Reboot.

Sprawdź jaka jest różnica między Wi-Fi 2.4 GHz a 5 GHz ?

Dasan - konfiguracja 2.4GHz
Konfiguracja pasma 2.4GHz
Dasan - konfiguracja pasma 5GHz
Konfiguracja pasma 5GHz

Zapisanie konfiguracji w Dasan

Zapis pełnej konfiguracji w routerach (ONT) Dasan możliwy jest poprzez wybranie opcji Save all configration, która dostępna jest w zakładce Save/Reboot.

Zapisanie konfiguracji w routerach Dasan
Zapisanie pełnej konfiguracji

Wykrywanie zakłóceń w Dasan

Niektóre modele urządzeń firmy Dasan pozwalają wykonać skan sieci Wi-Fi. Dzięki temu zobaczysz na jakich kanałach nadawania pracują routery sąsiadów i będziesz mógł wybrać najlepszy kanał nadawania dla Twojego routera. Funkcja dostępna jest w zakładce StatusWi-Fi 2.4G Scan dla pasma 2,4GHz oraz w zakładce Wi-Fi 5G Scan dla pasma 5GHz.

Skanowanie sieci Wi-Fi
Wykrywanie zakłóceń z innych routerów w Dasan

Strona internetowa firmy Dasan – DZS: https://dzsi.com/

Szybkie WiFi w całym domu - sprawdź routery mesh

Podobne wpisy

Przekierowanie portów w urządzeniach Dasan

Dasan – przekierowanie portów i DMZ

Przekierowanie portów to funkcja służąca do przekierowania pakietów przychodzących na określony port routera do urządzenia znajdującego się w sieci lokalnej. Domyślnie wszystkie pakiety odbierane są przez router. Jeśli chcesz przekierować…

Czytaj dalej
Instalacja urządzenia Dasan

Dasan instalacja ONT i oznaczenia na obudowie

Dasan to południowokoreańska firma specjalizująca się w sprzedaży i produkcji rozwiązaniach sieciowych dla operatorów telekomunikacyjnych na całym świecie. Dasan produkuje głównie rozwiązania FTTx (Fiber-to-the-x), xDSL, Wi-Fi, mobilne. W artykule znajdziesz…

Czytaj dalej